ЦІЛЬ ТА МЕТОДОЛОГІЯ
Замкова гора не є просто простором, а символом самого міста Житомир. Експерти з різних галузей — архітектури, екології, соціології та географії — об'єднали зусилля для того, щоб зрозуміти, як цю територію можна перетворити, зберігаючи її історичну та культурну цінність.
ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ДОСЛІДЖЕННЯ
- Архітектура та Середовище: Аналіз історії простору, функцій, ландшафту та доступності.
- Люди та Соціальна Тканина: Дослідження соціального життя, ідентичності, емоцій та очікувань місцевих мешканців.
ВЗАЄМОДІЯ З ГРОМАДОЮ
Спільно з містянами було створено синергію, яка допомагає досягти вражаючих результатів. Вивчення потреб та запитів користувачів є ключовим аспектом у реалізації проєкту.
![](https://static.tildacdn.com/tild3833-3936-4632-b666-336534363866/image.png)
П'ЯТЬ ВІЗІЙ ДЛЯ МАЙБУТНЬОГО
На підставі результатів дослідження було виокремлено п'ять ключових візій:
- Збереження природної домінанти: Створення екологічно сталого простору.
- Підкреслення історичного обличчя Житомира: Відродження та реставрація історичних пам'яток.
- Адаптивний простір: Розробка зон для різних видів діяльності та інтересів.
- Безпечний та Інклюзивний Простір: Забезпечення доступності для всіх груп населення.
- Простір для сповільнення: Створення зон для відпочинку та релаксації від міської метушні.
НАСТУПНІ КРОКИ
На основі зібраної інформації та пропозицій, розроблено технічне завдання, яке буде подано для затвердження архітектурно-містобудівній раді.
ЗАКЛЮЧЕННЯ
Урбаншкола в Житомирі стала платформою для продуктивного діалогу між громадою, експертами та урядом. Спільні зусилля всіх учасників дозволять перетворити Замкову гору в простір, який буде не лише туристично привабливим, але й душевним куточком для кожного житомирянина.
Організовано Житомирською міською радою в рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні II», що виконується за фінансової підтримки урядів Німеччини і Швейцарії.
Організовано Житомирською міською радою в рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні II», що виконується за фінансової підтримки урядів Німеччини і Швейцарії.
ГАЛЕРЕЯ
![](https://static.tildacdn.com/tild3836-6464-4638-a564-393739613733/image.png)
![](https://static.tildacdn.com/tild3530-3661-4335-a433-616363316634/image.png)
![](https://static.tildacdn.com/tild3733-3364-4962-b131-396235343435/image.png)
![](https://static.tildacdn.com/tild6432-3263-4863-b336-323137383766/image.png)
![](https://static.tildacdn.com/tild6563-6334-4561-a539-343965613965/image.png)